Syyskokous 4.12

5.12.2022

Syyskokous pidettiin eilen sunnuntaina 4.12.2022. Osallistujia oli  17, osa etänä, osa Oulussa ruokaille, osa Kiuruvedellä ruokaillen ja lopu Lopella Cardehummassa mysteeripeliä alkuun pelaten. 

Tärkeimpinä asioina syyskokous päätti valita yhdistyksen pj:ksi vuodelle 2023 Ritva Mickelssonin Espoosta. Onnea Ritvalle - tämä pesti hoituu sinulta varmasti vanhalla rutiinilla ja aikaisempien kausien kokemuksella. Hallituksen varsinaiseksi jäseniksi valittiin Tarja Karjalainen, Hanna Niskasaari (molemmat kaudelle 2023-24), Petra Särkelä ja Aila Kajander (molemmat vuodelle 2023). Varajäsenenä jatkaa Minna Kreivi ja uudeksi varajäseneksi valittiin Riitta Kuumola.

Yhdistyksen jäsenmaksuksi vuodelle 2023 vahvistettiin 35 €.

Yhtenä tärkeänä asiana syyskokous käsitteli yhdistyksen menettelyprosessin jäsenen epäasialliseen toimintaan tai kohteluun puuttumisesta. Tästä tarkempaa tietoa vuoden 2023 puolella ja varmaan asiaa avataan myös tulevissa jäsentiedotteissa.


Uusi hallitus järjestäytyy vuoden 2023 tammikuussa.